Nemáte zapnutý Javascript, webová stránka nebude fungovat správně.
Některé části webu a aplikace nebudou dostupné.
Čas zimních radovánek na horách se pomalu blíží.
Štítky: #rady, #služby, #sport, #zajímavosti, #zima,
Text: Vlasta Holéciová
Foto: Archiv
Máme pro vás sedm tipů, jak si snížit rozpočet zimní dovolené, bez toho, aniž byste tratili na kvalitě.
Jet na dovolenou „na blind“ je luxus, který si může dovolit málokdo. Obzvlášť, když jste vícečlenná rodina. Proto je základem každé dovolené plánování a příprava. Ještě než vyrazíte do vaší vysněné destinace, ptejte se známých a hledejte na internetu. Jsou to nejlepší způsoby, jak předejít utrácení za nepředvídané náklady. Zajímejte se třeba také o to, kde jsou v blízkosti vašeho ubytování obchody vhodné na nákup základních potravin nebo kde jsou restaurace se slušnými cenami. Věřte, že nákup v obchodě na turistické třídě se opravdu nevyplatí. Raději si vybírejte supermarkety mimo centrum, kde nakupují rezidenti.
Co se týká restaurací, nepodléhejte turistickým pastičkám uprostřed zimního střediska. Pamatujte, že o ulici dál může být kuchyně kvalitnější a levnější. Poradí vám třeba aplikace TripAdvisor.com, která dává tipy, jak se najíst za odpovídající ceny.
Jestli máte možnost, nejezděte v hlavní turistické sezóně, kdy jsou ceny vyhnané na maximum. Nižší ceny bývají především v lednu nebo na konci března. Celkovou cenu pobytu snížíte i tím, že vyrazíte namísto od soboty do soboty na prodloužený víkend, tj. od čtvrtka do neděle.
Spousta lyžařských středisek nabízí v určitých termínech nebo pro určité věkové kategorie (senioři, děti) výhodnější ceny skipasů. Někde lyžují děti úplně zadarmo! Skipasy si také můžete nakoupit dopředu, což vás vyjde o několik procent levněji, než kdybyste je pořizovali na místě.
Ubytování je jedna z nejdražších položek zimní dovolené. Namísto bydlení v hotelu přímo v centru horského střediska si pronajměte horskou chalupu nebo apartmán. Sázejte na ty dál od sjezdovky. Ušetříte tak spoustu peněz, a jako bonus budete mít víc soukromí. Pokud vás pojede víc, v přepočtu na každého účastníka to bude dokonce finančně výhodnější.
Během dovolené lidé utratí spoustu peněz v restauracích. Proto se snažte vybírat takové ubytování, jehož součástí bude i strava, případně si alespoň jedno teplé jídlo denně připravte sami. Pozor si dávejte také na bufety v okolí sjezdovek, kde jsou často přemrštěné ceny. Do batohu si proto raději přibalte svačinu a termosku s pitím.
Jestli nemáte v plánu polovinu zimy strávit na svazích, nemáte zrovna tu nejlepší výstroj či už vaše děti z loňských lyží vyrostly, lyžařské vybavení si půjčte. Nejideálněji tuto službu využijte v místě svého bydliště. Na horách totiž za zapůjčení zaplatíte mnohem víc než doma. Pokud chcete vybavení kupovat nové, spolehněte se na sezónní výprodeje.
Obyčejná chůze je nejjednodušší způsob, jak neutratit ani korunu. Navíc se tak chováte odpovědně ke svému zdraví a také horskému okolí. Zkuste tedy na odpolední procházku do centra místo autem vyrazit pěšky. Pokud to máte dál, než ujdete, jeďte skibusem. Horská střediska tuto službu často nabízejí zdarma.
29.11.2019
Zadejte svoji emailovou adresu a nechte se pravidelně informovat o nových článcích na našem webu.
blog šárky sudové banner big content banner custom width banner on mobile blog:esg blog:obyčejní hrdinové doplňkové penzijní spoření děti investice jaro jídlo kampaň léto motivace mýty night run nn online penze podzim pojištění pojišťovna prevence a zdraví připojištění příběhy příběhy ženy rakovina rady rakovina ženy riziko rizikové životní pojištění slavné osobnosti služby sport spoření svátek video vlastina svátková vzdělávání zajímavosti zima zobrazit_v_penzijnim_sporeni závažná onemocnění úraz ženy životní pojištění životní styl
Zadejte svoji emailovou adresu a nechte se pravidelně informovat o nových článcích na našem webu.