Nemáte zapnutý Javascript, webová stránka nebude fungovat správně.
Některé části webu a aplikace nebudou dostupné.
Vánoční čas je obdobím klidu, pokoje, rodiny a lásky. I když se původně jednalo o křesťanské svátky, dnes už je lidé slaví bez ohledu na své náboženské přesvědčení.
Štítky: #zajímavosti, #zima,
Tradice, které se v jednotlivých zemích dodržují, se ale liší. Jak se slaví Vánoce ve světě? Vybrali jsme pět příkladů ze zemí, kde působí společnost NN.
Německo
Tradiční německé Vánoce se v mnohém podobají těm českým. Němci si ale potrpí na honosnější výzdobu. Dárky na Štědrý den naděluje „Christkind“ (Ježíšek), v severních oblastech se zachoval vznešený „Weihnachtsmann“ (vánoční muž). Vánoční kuchyně nabízí mnoho pokrmů z ryb, jako jsou pečená štika, candát nebo plněný kapr. Nejoblíbenější je ale husa nebo kachna se zelím a bramborovým knedlíkem, jablky a slaninou. Sladkou tečkou bývá věhlasná vánoční štola.
Holandsko
Holandské děti se na dárky mohou těšit už 5. prosince, kdy od „Sinterklaase“ (Mikuláše) dostávají sladkosti v podobě perníčků nebo lékořicových pendreků. Zlobivé děti dostávají pytlík soli. V některých městech připlouvá „Sinterklaas“ na lodi s doprovodem Černého Petra. Štědrý den už bývá tišší než dny předchozí a drží se spíše v duchovní rovině.
Japonsko
V Japonsku je křesťanů minimum, takže jsou vánoční oslavy brány spíše z komerčního hlediska. V čem se ale Japonci vyžívají, jsou světýlka, která osvěcují celé čtvrti. Nejpřekvapivější tradicí je štědrovečerní večeře ve fast foodu, kde si lidé dopřávají smažené kuře. Rezervaci si musíte udělat několik měsíců dopředu. Jako zákusek si Japonci vychutnávají vánoční dort, zdobený stromečky a květinami.
Bulharsko
Jelikož je Bulharsko pravoslavnou zemí, vánoční svátky tak, jak je známe my, se tu dříve vůbec neslavily. A pokud, tak tajně za zataženými závěsy. V dnešní době už ale i Bulhaři oslavují Štědrý den a dostávají dárky, které jim naděluje děda Koleda. Na ideální štědrovečerní tabuli nechybí zelí, fazole, různé druhy ořechů, sušené švestky a koláče.
Španělsko
Ve Španělsku si musí děti na dárky počkat až do 6. ledna, na den Tří králů. O den dříve podle tradice připraví boty se slámou a mrkví pro koně králů a následující ráno v nich najdou dárky. Na Štědrý den nejmenší z rodiny přesně o půlnoci položí Ježíška do jesliček. Španělé o Vánocích rádi mlsají cukroví z nugátu, marcipánu a vše zapíjí nápojem zvaný „cava“, tedy španělskou obdobou našeho sektu.
20.12.2017
Zadejte svoji emailovou adresu a nechte se pravidelně informovat o nových článcích na našem webu.
blog šárky sudové banner big content banner custom width banner on mobile blog:esg blog:obyčejní hrdinové doplňkové penzijní spoření děti investice jaro jídlo kampaň léto motivace mýty night run nn online penze podzim pojištění pojišťovna prevence a zdraví připojištění příběhy příběhy ženy rakovina rady rakovina ženy riziko rizikové životní pojištění slavné osobnosti služby sport spoření svátek video vlastina svátková vzdělávání zajímavosti zima zobrazit_v_penzijnim_sporeni závažná onemocnění úraz ženy životní pojištění životní styl
Zadejte svoji emailovou adresu a nechte se pravidelně informovat o nových článcích na našem webu.