Nemáte zapnutý Javascript, webová stránka nebude fungovat správně.
Některé části webu a aplikace nebudou dostupné.
Co si představíte, když se řekne „práce v pojišťovně“? V NN rozhodně boříme mýty o pojišťovně jako nudném místě plném kravaťáků. Třeba už jen tím, že nemáme pevně stanovený dress code a při výběrku nás víc než dokonalá sebeprezentace a nadupaný životopis zajímá, jak byste zapadli do týmu a v čem se chcete profesně zdokonalit.
Pokud cítíme, že s kandidátkou nebo kandidátem „mluvíme stejnou řečí“, neváháme dát důvěru i nováčkovi v oboru. Díky mentoringu od seniorních kolegů a dostatečnému času na zaučení se u nás zapracuje každý, kdo má chuť se rozvíjet a neváhá se zeptat na věci, které mu zatím nejsou srozumitelné.
Jedním z takových byl na začátku své kariéry i Aleš Holman, kterého přestalo bavit studium architektury. Inspiroval se u svého bratra IT specialisty a rozhodl se této oblasti věnovat také. Do NN nastoupil po absolvování několikaměsíčního intenzivního IT kurzu jako Full Stack Developer a nyní pomáhá zlepšovat naše interní systémy a aplikace.
Láká vás práce v IT oblasti a nevíte, jak začít? Spolu s Alešem jsme vyzpovídali i naši recruiterku Míšu Kopitz a požádali ji o několik osvědčených tipů.
IT junioři u nás nejprve pracují na testovacích projektech, poté jednodušších úkolech. A když vše jde, jak má, objem úkolů a jejich komplexnost postupně vzrůstá. Každý nováček má také svého odborného mentora, který mu v začátcích pomáhá se základní orientací a předává mu zkušenosti.
IT v pojišťovně: Nabídka lákavé budoucnosti, nebo jen údržba zastaralých systémů?
Aleš přibližuje, jak náš přístup k nováčkům vypadá v praxi: "Každý týden máme s Lead Developerem domluvené tzv. Code Review. Na schůzce řešíme nejrůznější technické otázky a procházíme vše, co mi není jasné. Požádat o radu můžu ale i ostatní. Na kolegy se obracím kdykoli potřebuji a vím, že mi pomůžou. Na holičkách mě nikdy nenechali."
Pro Aleše jsou to kromě benefitů v podobě nejrůznějších příspěvků nebo MultiSportky také neomezené přístupy k online vzdělávacím kurzům na platformách Pluralsight a Udemy. Pochvaluje si i maximální flexibilitu, kdy je na každém zaměstnanci, odkud a kdy bude pracovat. Vítá ale i transparentnost, a hlavně jasnou vizi kariérního růstu, kterou v NN našel.
„Jednou za čas mám pravidelnou schůzku s mým manažerem a jeho nadřízeným. Společně probíráme, co se teď učím, v čem jsem se zdokonalil nebo jak se mi vyvíjí náplň práce. Diskutujeme o mých kariérních možnostech – na jaké pozice jsem schopný se posunout. Neomezujeme se přitom jen na můj stávající tým, ale probíráme i příležitosti v dalších týmech, do kterých bych mohl přejít. Otevřeně se při tom bavíme i o výši mého platu.“
A Alešova rada na závěr? „Důležité je nebýt na začátku přílišný perfekcionista a nestresovat se, že hned něco nejde tak, jak bychom chtěli. Nikdo není dokonalý. Nebojte se chyb a nevytvářejte na sebe zbytečný tlak. Když vydržíte, všechno časem přijde.“
12.11.2023
Zadejte svoji emailovou adresu a nechte se pravidelně informovat o nových článcích na našem webu.
blog šárky sudové banner big content banner custom width banner on mobile blog:esg blog:obyčejní hrdinové doplňkové penzijní spoření děti investice jaro jídlo kampaň léto motivace mýty night run nn online penze podzim pojištění pojišťovna prevence a zdraví připojištění příběhy příběhy ženy rakovina rady rakovina ženy riziko rizikové životní pojištění slavné osobnosti služby sport spoření svátek video vlastina svátková vzdělávání zajímavosti zima zobrazit_v_penzijnim_sporeni závažná onemocnění úraz ženy životní pojištění životní styl
Zadejte svoji emailovou adresu a nechte se pravidelně informovat o nových článcích na našem webu.